Mayıs 6, 2021

Gundem13

Haberler

CANLI | Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan açıklamalarCHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. Vatandaşların Ramazan ayını tebrik ederek konuşmasına başlayan CHP lideri, “Ramazan hak sahibine hakkını teslim etme ayıdır” ifadelerini kullandı. Belediyelerin çalışmalarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “11 milyon 700 bin vatandaşımıza yardım götürdü. Ne gerekiyorsa yapıldı. Yardım talep edip de karşılıksız kalan olmamasına gayret edildi. İhtiyaç sahibi herkese yardım götürüldü” diye konuştu.

CHP lideri belediye başkanlarına şu talimatı verdi:

“1.Yönettiğiniz beldede hiç kimseyi, inançları kimlikleri, yaşam tarzları itibariyle ayırmayacaksınız. Bu 1’inci kuralımız. Dün de uydular, ramazan süresince de uyacaklar.

2.Belediyenin hizmetini belli kişiler, akrabalar, yandaşlar için değil, belde halkı için yapacaksınız. Sizi bulunduğunuz makama taşıyanı unutmayacaksınız.

3. Belediyelerinizde fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapacaksınız.

4. Yoksullara yardım yaparken, yoksulun onurunu koruyacaksınız. Halkçılığın en temel ilkesi onurdur. Fakire yardım yaparken, sağ elin verdiğini sol el görmeyecek.

5. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete verin dedik. Cebinizdeki para milletin parasıdır.”

104 EMEKLİ AMİRALİN BİLDİRİSİ:
HANİ ARKASINDA CHP VARDI?

“Bizde bir söz vardır; Allah kuru iftiradan saklasın” diye sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, 104 emekli amiralin bildirisi hakkında, “Saray buradan bir darbe iması çıkarmak istedi. Arkasından dönüp, bunun ardından CHP var dedi. Hani CHP vardı? CHP ile ilgili tek bir kelime bile yok. Devlet, istihbarat, polis, jandarma senin emrinde utanmadan sıkılmadan beni suçladın. Devlet yalan söyler mi? Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir zat yalan söyler mi? Allah insanı kuru iftiradan saklasın. Koltuğu uğruna yapmayacağı ve satmayacağı hiçbir şey yok. Böyle bir devlet yönetimi olmaz. Her türlü iftiraya hepimizin hazırlıklı olması lazım” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARIN TALEPLERİ

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yaptığı temasları aktaran Kılıçdaroğlu, “Halkın nabzını tutuyoruz. Yan gelip yatmıyoruz. Vatandaşlarımız için çalışıyoruz, vatandaşlarımız arasında ayrım yapmıyoruz” dedi. “Türkiye bir alev topu gibi” diyerek sözlerini sürdüren CHP lideri “1 milyon 254 bin kişi işsiz kaldı. 19 yılın sonucunda geldiğimiz nokta 10 milyon kişi işsiz. 10 milyonun üstünde işsiz olursa orada huzur, bereket olmaz, kargaşa ve kaos, intiharlar ortaya çıkar” diye konuştu.

Polislerin kendilerine 3600 ek gösterge taleplerini açıklayan CHP lideri, “Biz iktidar olduğumuzda gereğini yerine getireceğiz” vaadinde bulundu. Bir vatandaşın erken seçim talebini de kürsüden aktaran CHP lideri, “Korkudan sandığı getiremiyorlar ama eninde sonunda getirecekler. Biz de demokrasi dersini sandıkta vereceğiz” dedi.

NORVEÇ BAŞBAKANI’NA COVİD-19 CEZASI

Norveç Başbakanı’na koronavirüs tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle para cezası kesilmesi hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Covid-19 sürcini yaşıyoruz. Norveç Başbakanı 10 kişiden fazla kişinin bir araya gelmesini yasaklamış. Ama bu Başbakan bir doğumgünü kutluyor ve sayı 13. Norveç’in devlet televizyonu bunu duyuruyor. Arkasından emniyet müdürü talimat veriyor, Norveç Başbakanı’na para cezası kesiliyor. Devlet dediğiniz budur. Lebaleb kongre yaptılar, İçişleri Bakanı mı diyecek ceza yazın? Erdoğan’a mı ceza kesilecek?”