Mayıs 6, 2021

Gundem13

Haberler

Rehine dehşetinde tepki çeken sözler! – Haberler


Rehine dehşetinde tepki çeken sözler!

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ramazan Keleş getirildi. Şikayetçi Hayrünnisa Can da duruşmada hazır bulundu.

DHA’nın haberine göre duruşmada, şikayetçinin ablası ve sanığın eski sevgilisi olan Şeyma Demirci de tanık olarak dinlendi. Sanıktan ayrıldıktan sonra sürekli tehdit edildiğini belirten Demirci, “Şehir değiştirdiğim halde kurtulamadım. Kardeşimi ve beni defalarca ölümle tehdit etti” dedi. Mahkeme, sanığın tahliye talebini reddetti. Duruşma ertelendi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIMIŞTI

Olay, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi’ndeki özel tıp merkezinde 30 Aralık 2020’de saat 15.30 sıralarında gerçekleşmişti. Ramazan Keleş eski sevgilisinin kız kardeşi olan hemşire Hayrünnisa Can’ı görevi başındayken bıçakla rehin almıştı. Ramazan Keleş’in bir anlık dalgınlığından yararlanan polis, saldırganı etkisiz hale getirerek gözaltına almıştı. Bıçakla yaralanan Hayrünnisa Can hastanede tedavi altına alınırken; polis tarafından yakalanan sanık emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.

Ramazan Keleş “Kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 31 Aralık’ta tutuklanmıştı. Ramazan Keleş’in, hemşire Hayrünnisa Can’ı rehin aldığı anlar, güvenlik kameralarına da yansımıştı. Savcılık,sanık Ramazan Keleş hakkında “Öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar, “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar, “Tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar ve “Hakaret” suçundan ise 3 aydan 2 yıl 6 aya kadar hapis olmak üzere toplam 10 yıl 9 aydan 24 yıl 6 aya kadar hapsini talep etmişti.