Mayıs 10, 2021

Gundem13

Haberler

PUTİN’DEN RET! Son dakika: Rusya ve Ukrayna arasında görüşme krizi – Haberler


Rusya ve Ukrayna arasında görüşme krizi!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin Basın Danışmanı Yuliya Mendel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme tekliflerinin Moskova tarafından yanıtsız bırakıldığını şeklinde çıkan haberler Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov tarafından yalanlandı.

DİPLOMATİK KANALLARDAN BİZE ULAŞMAMIŞLARDIR

Peskov, Ukrayna’dan Rusya’ya herhangi bir telefon görüşme talebinin gelmediğini ifade etti. Peskov, basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Peskov, “Şu an itibariyle son günlerde herhangi bir talep gelmediğini söyleyebilirim. Belki henüz diplomatik kanallardan bize ulaşmamışlardır” dedi.

UKRAYNA: GÖRÜŞME TALEBİ İLLETİK

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, Karadeniz’de artan gerilim üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek istediği, Rus lider Putin’in Zelenskiy’e henüz cevap vermediği ifade edilmişti.

Zelenskiy’nin Sözcüsü Yuliya Mendel, “Devlet Başkanlığı Ofisi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme talebini iletti. Fakat bu konuda bir yanıt alamadık. Umuyoruz ki bu yanıt vermemeleri diyaloğa karşı olmak anlamına gelmez” değerlendirmesinde bulunmuştu.