Haziran 24, 2021

Gundem13

Haberler

Siğil ameliyatı için gittiği hastanede hayatını kaybetti! Polisin acı ölümü… Yıkıldılar

Beşiktaş'ta polis memuru Vedat Tuğrul siğil ameliyatı olmak için hastaneye gitti. Hastanede operasyon sırasında fenalaştığı iddia edilen polis memuru Vedat Tuğrul, nakledildiği Bakırköy'deki hastanede hayatını kaybetti.

Olay geçtiğimiz Pazartesi günü Beşiktaş Levent’te bulunan bir estetik cerrahi hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliğinde görevli polis memuru Vedat Tuğrul (30) genital bölgesinde çıkan siğili aldırmak için hastanenin dermatoloji servisine gitti. Ameliyata alınan Tuğrul, işlem esnasında fenalaştı.

Doktorlar, fenalaşan polis memurunu Bakırköy’de bulunan aynı hastanenin diğer şubesine sevk etti. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen polis memuru Vedat Tuğrul hayatını kaybetti.

Siğil ameliyatı için gittiği hastanede hayatını kaybetti Polis memuru Vedat Tuğrulun acı ölümü

SAVCILIK İNCELEME BAŞLATTI

Tuğrul’un ölümünün ardından hastaneye gelen polis ekipleri, durumu cumhuriyet savcılığına bildirdi. Cumhuriyet savcılığı tarafından verilen talimat doğrultusunda, Tuğrul’un ölümünde doktor hatası olup olmadığı anlaşılması için soruşturma başlatıldı. Polis memurunun cenazesi ise ailesinin yaşadığı Muş’a gönderildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Cenazesi Muş’a getirilen evli ve bir çocuk babası Tuğrul, ailesi ve yakınları tarafından gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Kendilerine başsağlığı dileğinde bulunan polis memurlarından oğlunun ölümüyle ilgili devlet yetkililerinin gereken araştırmayı yapmalarını isteyen baba Abdulsamet Tuğrul, “Sayın Cumhurbaşkanımdan, Sayın İçişleri Bakanımdan bu işin üstünde durmasını istiyoruz. Benim ciğerim yandı, başkasının ciğeri yanmasın. Bu insanları içeriye atsınlar. Bu insanlar madem böyle ihmal ediyorlar, bunların iş yerlerini kapatsınlar. Vedat, Türkiye Cumhuriyeti’nin evladıdır” dedi.

Siğil ameliyatı için gittiği hastanede hayatını kaybetti Polis memuru Vedat Tuğrulun acı ölümü

‘BURADA BİR İHMAL VAR’

Baba Abdulsamet Tuğrul, “Vedat, Türk vatandaşının polisiydi. Sayın Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanımızdan bir ricam var. Burada bir ihmal var. Çocuk sapasağlam, ufak bir apse yüzünden ameliyata almışlar, gerekli teşkilat olmadan hastane açmışlar. Bu hastanenin teşekküllü olmadığını, burada bir ihmal olduğunu, çocuğun ölümüne sebebiyeti ondan geldiği kesindir. Bunun üzerinde durulması lazım. Biz aile olarak da bunun üzerine gideceğiz. Mutlaka ve mutlaka devlet bunları alıp, güzel bir ceza vermesi gerekiyor. Devletimiz hastaneyi kapatması gerekiyor. Bir tazminat davası açılması lazım. Bu tazminatı da Türkiye Cumhuriyeti polis teşkilatına ben hibe ediyorum. Burada da böyle bir söz veriyorum” diye konuştu.

Siğil ameliyatı için gittiği hastanede hayatını kaybetti Polis memuru Vedat Tuğrulun acı ölümü

Merhum polis memuru Vedat Tuğrul’un ağabeyi Veysi Tuğrul ise, “Hastane hiçbir imza almadan ameliyat altına alıyor. Kardeşimizin canına sebep oluyorlar. Yanlış uygulamalar, çok fazla narkoz verilmesinden dolayı mıdır, nedir bilmiyorum? Ama kardeşimin neticede canına sebep oluyor. Biz devlet büyüklerimizden bu işin üzerinde durmalarını talep ediyoruz” diye konuştu.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara